05 października

Kto za tym stoi?

Pewnie w tym miejscu powinien znaleźć się opis świadczący o wyjątkowości bloga, na którym się znalazłeś, przekonujący o tym, że regularne czytanie naszych postów odmieni Twoje życie, zwiększy motywację i wydajność, a może nawet wyleczy zaburzenia psychiczne. Coś między słowami coacha a Paulo Coelho. Niestety musimy Cię rozczarować, ponieważ ta strona nie będzie czarodziejską różdżką, którą można byłoby wykorzystać do zwalczania zła na świecie.

Szczerze mówiąc trudność sprawiło nam nawet stworzenie opisu, który właśnie czytasz. Wynika to z tego, że od początku przyświeca nam autentyczność rozumiana jako brak poświęcania energii na to, aby pokazać się w jak najlepszym świetle. Co w takim razie będziesz mógł tu znaleźć? Będziemy pisać o codziennej pracy psychologa – jak wygląda ona zza kulis. Planujemy również zamieszczać sprawdzone pomysły na zajęcia. I w końcu – naszym celem jest także psychoedukacja. Chcemy opisywać ciekawe zjawiska, dzielić się przemyśleniami. Nie tylko w zakresie studiowania, czy pracy, tylko ogólnie, o życiu.

Jak się pewnie domyślacie, obie jesteśmy psychologami. Znamy się już 9 lat – dla obu z nas ten wynik był zaskoczeniem, ale w końcu poznałyśmy się w szkole średniej. Aż do momentu złożenia dokumentów na wymarzone studia nie wiedziałyśmy, że obie planujemy psychologię i to na tym samym Uniwersytecie! W liceum nasza znajomość nie była szczególnie bliska, ograniczała się głównie do siedzenia razem w ławce na fizyce. Ale na studiach się to zmieniło i stałyśmy się najprawdziwszymi papużkami nierozłączkami. Przez te 5 lat intensywnie działałyśmy w Kole Naukowym, licznych wolontariatach i przy projektach naukowych. Po obronie brakowało nam wspólnego robienia wartościowych rzeczy. I właśnie w ten sposób dojrzałyśmy do tego, aby zacząć razem chodzić na siłownię… i założyć bloga. Patrycja. psycholog, pasjonatka psychologii klinicznej. Aktualnie pracuje w Psychiatrycznym Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym. Po godzinach pracy joginka, szczurza mama i mól książkowy.

 

Monika. psycholog w Środowiskowym Domu Samopomocy dla osób chorych psychicznie i z niepełnosprawnością intelektualną, fanka polskiej siatkówki oraz dobrego anime.

 

Napisz do nas! szczerzemowiackontakt@gmail.com

3 komentarze:

  1. Witaj Patrycja ,pięknie to napisałaś,gratulacje i życzę wam powodzenia.Manuela.🤗

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam Patrycja.Gratuluje i życzę powodzenia.Manuela.🤗

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Szczerze Mówiąc , Blogger