16 lutego

PODCAST: Wysoka wrażliwość w praktyce

 


Wysoka wrażliwość to cecha, o której ostatnio dużo się mówi za sprawą książki „Wysoko wrażliwi, jak funkcjonować w świecie, który nas przytłacza”. Co do samej książki mam spore zastrzeżenia – nie zgadzam się m.in. z rozdziałami dotyczącymi farmakoterapii, ale część w której scharakteryzowana została wysoka wrażliwość, jest wartościowym i w mojej ocenie trafnym opisem tej cechy.

Sama uznaję siebie jako osobę wysoko wrażliwą i akceptuję tę cechę, chociaż polubienie jej zajęło mi dosyć dużo czasu. Wcześniej oceniałam siebie bardziej jako introwertyczkę, ale nie do końca to określenie do mnie pasowało i w końcu okazało się, że moje docenianie samotności i ciszy, częste pogrążanie się w myślach nie do końca wynika z introwertyzmu, a właśnie z wysokiej wrażliwości.

Wysoka wrażliwość to cecha, która z jednej strony jest ogromną zaletą, ale nieoswojona może być dla nas ogromnym ciężarem. Do rozmowy na ten temat zaprosiłam Agnieszkę, która również należy do grona WWO. W podcaście dzielimy się swoimi doświadczeniami, sposobami na zresetowanie emocjonalne oraz opowiadamy, jak to jest być wysoko wrażliwym dzieckiem.

Nasza rozmowa jest już dostępna na Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts oraz na platformie Anchor.

4 komentarze:

 1. Ja chyba też zaliczam się do osób wysoko wrażliwych i przyznam, ze z tym trzeba nauczyć się żyć

  OdpowiedzUsuń
 2. W sumie zastanawiam się, czy należę do takich osób :) Jak na razie uznaję siebie za introwertyczkę

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam książkę "Wysoko wrażliwi...." i przyznaję się, że pomogła mi moją wrażliwość opanować, a przynajmniej dała kilka wskazówek

  OdpowiedzUsuń
 4. „Wysoko wrażliwi, jak funkcjonować w świecie, który nas przytłacza” to pozycja, która mnie ciekawi. Muszę przeczytać tę książkę. Jestem introwertykiem i myślę, że wysoko wrażliwą osobą także.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Szczerze Mówiąc , Blogger